Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Силові види спорту > Поради > Високобілкові дієти та протеїнові…

Високобілкові дієти та протеїнові міфи

Білок відіграє важливу роль у раціоні кожного, особливо якщо ви займаєтеся силовими тренуваннями. Що ж насправді відбувається з організмом? Сьогодні існує багато людей, які упевнені, що велика кількість протеїну знищить ваші нирки і зможе заподіяти ще багато шкоди для вашого здоров’я.

Обережно, спойлер! Це не так. Давайте розглянемо основні міфи про високобілкові дієти.

Міф № 1

Дієти із високим вмістом протеїну зумовлюють збільшення жирової маси тіла. Неправда.

Рекомендована добова норма білка становить 0,8 г на 1 кг маси на добу. Два роки тому були проведені досліди у новому Північно-Західному університеті у Форт-Лотердейлі, штат Флорида. Група людей споживала 4,4 г протеїну  на 1 кг маси тіла, тобто більше, ніж у 5 разів.

Ніхто із групи не збільшив жирову масу тіла, але і не збільшив м’язову. Але із підвищенням кількості тренувань м’язова маса почала збільшуватися, а жирова – “горіти”.

Міф № 2

Високобілкові дієти заподіять шкоду вашим ниркам.

У цьому ж університеті довели, що звичайний спортсмен, хто займається атлетизмом і дотримується високобілкової дієти на протязі двух років, не зашкодить своїм ниркам, печінці та ліпідам крові.

Міф № 3

Високобілкові дієти вимивають кальцій із жіночих кісток.

Згідно цього міфу, вживання великої кількості протеїну, купити який за кращою ціною в Києві та по всій Україні ви можете в магазинах партнерів ТМ Nutrend, начебто  може зробити кістки жінки слабкими і хрупкими. Вчені провели досліди: на протязі шести місяців група жінок вживала 2,5-3 г білка, тобто у 3 рази вище РДН. На кістки така дієта не вплинула зовсім.

Правда

Щоб тренування проводилися максимально ефективно, вживайте 2,2 г протеїну на 1 кг вашої маси. Така кількість білку стане вам помічником у будуванні сухої м’язової маси та допоможе зменшити апетит.  

Білок допоможе зменшити зайву вагу із-за своєї здатності працювати, як термогенний агент. Це означає, що ваше тіло втрачає більше калорій від розщеплення білків, ніж від тієї ж кількості жирів або вуглеводів. Також білок допоможе вам втрачати зайві калорії і у той час, коли ви не тренуєтеся (правильніше буде написати так: тоді, коли ви не тренуєтеся, не вживаєте їжу і не спите.  Це може бути: дорога до роботи, введення тексту на клавіатурі, підняття сходами, і навіть коли крутитеся на стулі.

Автор: Хосе Антоніо

© 2018, Nutrend. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (протеїни та інше спортивне харчування в Україні) є обов’язковими.