Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Жіночі тренування: Частина 3

Жіночі тренування: Частина 3

Заключна частина порад про жіночий цикл і тренування очами дівчини тренерки Олександри Гришиної.

У перших двох частинах ми розібрали місячний цикл жіночого організму.

Для спрощення ми розклали його на дві фази: накопичувальну (від менструації до овуляції) та руйнівну (від овуляції і до менструації).

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХОЧЕТЬСЯ МАРАФОН, ТРИАТЛОН, ПОПУ ГОРІХОМ?

1. Заведи календар. Не стартів, а періодичний. Такий календар має бути у кожної жінки в спорті. Заведи і спостерігай, відчувай себе. Це той календар, який першим має відкриватись перед вибором змагань. На нього накладається тренувальний і стартовий календарі, не навпаки. Якшо навпаки, то жіночий може такого гамна накласти в твої плани… Воно тобі треба, коли там такі гормональні війни всередині? Перед тим, як тиснути кнопку реєстрації - відкривай жіночий календар.

У які дні циклу можна чи не можна тренуватися?

Часто дівчата пишуть і питають, як роблю я. Отак:

1-2 день менструації рекомендую взагалі не тренуватись або максимально знизити фізичні навантаження до рівня стретчінгу або йоги. Ніяких силових тренувань та змагань!

3-14 день циклу - фігачте, дівчата, бо ви того варті!

14-16 день (овуляція) - через сльозки незрозумілі та перепади настрою можна, але обережно, не прибийте нікого.

17-24 день - можна! І на позитиві також!

25-28 день - може бути морально і фізично непросто, особливо якщо мучить пмс. Треба мати на увазі, і у випадку чого - знижувати навантаження.

2. Не має значення - хто твій тренер: хлопчик чи дівчинка. Треба говорити, необхідно говорити про жіночі дні.

Можна одразу з порогу: мені боляче, я в ці/цей день тренуватись не буду! В змаганнях брати участь не буду! І ніяких або! Зробили поправки в тренувальному плані і вперед.

3. Повторєніе - мать учєнія. Якщо у тебе болюча менструація або відчутна овуляція - не реєструйся на змагання, що випадають на ці дні. Підсилено тренуватись і готуватись від 3 до 6 місяців до дня, щоб шкандибати на безболювальних пігулках? Ти серйозно? Включаємо голову!

4. Не ігноруй ПМС (предменструальний синдром). Хлопці, пмс існує. Це коли 9 жіночих гормонів дістали шашки з трусєлєй і почали махать ними, а жінка відчуває те, що відчуває. Це вам не температура 37.2, а війна!

(яку, по секрету, ніхто не повинен розуміти, тому не стримуйся, просто шли всіх у сад ).

5. Якщо дні болючі, почалися раніше і застали тебе у незручний момент? Можна кричати на всю вулицю/офіс/дім, що тобі необхідна допомога. Без остраху звертай увагу на свій стан, проси знеболювальне. Сидіти та блідніти тихо не допоможе, нам бог язик дав, щоб ним говорити. Звертай увагу на свою проблему, особливо якщо поряд важливі люди. Нехай знають, що з тобою буває САМЕ ТАК, і що тобі необхідна допомога (а якщо поряд не важливі люди, заявляй про те, що ти є, іще голосніше).

Прості правила... З якими набагато і легше досягти поставлених цілей!

Жінки прийшли в цей світ, щоби бути щасливими, в ладу із собою, світом і гормонами. Тому, якщо в житті трапився спорт - віднесись до себе із любов“ю та повагою, бо інакше любові ні зі спортом, ні взагалі із життям не станеться!

P.S. зніму з себе відповідальність: для написання цього матеріалу наведена модель 28-денного циклу. Взагалі, все індивідуально, (у кого 21, у кого 25, у кого 32 дні) я описала сам процес. І якщо ти прислухаєшся до себе, то на підсвідомості відчуваєш кожну із цих фаз.

Приймай і люби себе та свою природу!

Всіх цілую, люблю!

© 2021, Олександра Гришина. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.