Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Велнесс > Поради > Захист суглобів та кісток: який ко…

Захист суглобів та кісток: який колаген обрати?

Щороку тиждень після 12 жовтня присвячений здоров"ю кісток і суглобів та профілактиці їх захворювань.

Ця глобальна подія підкреслює, наскільки важливою є рання діагностика труднощів та розладів, пов"язаних з нашою опорно-руховою системою. Таких як артроз, остеоартроз або остеопороз.

За даними Інституту медичної інформації та статистики Чеської Республіки порушення опорно-рухового апарату є однією з найпоширеніших причин тривалої непрацездатності, яка триває в середньому 2 місяці. Цей тиждень заснований Організацією Об"єднаних Націй та Всесвітньою організацією охорони здоров"я, і проводиться щорічно з 12 жовтня.

Деякі з причин розвитку хвороб суглобів і кісток – це спадковість, ожиріння, нездорове харчування або малорухливий спосіб життя. Причини порушення опорно-рухового апарату також можуть початися в дитинстві через неправильні рухи і навантаження, що призводять до дисбалансу м"язів та порушення постанови тіла.

Профілактика порушень опорно-рухового апарату

 • Підтримуйте оптимальну масу тіла, яка помірно навантажує опорно-руховий апарат
 • Регулярні фізичні навантаження та розтяжки, але остерігайтеся надмірних перевантажень
 • У наш час дуже багато з нас багато часу проводять, сидячи за комп"ютером, тому зверніть увагу на ваше сидяче положення. Висота стільця повинна дозволяти вам, щоб обидві ноги повністю торкалися підлоги, стегна повинні бути трохи вище колін, і вам слід уникати сутулості
 • Уникайте протягу-біль у спині може бути викликана холодом
 • Насолоджуйтесь масажем не тільки м"язів, але і суглобів, використовуючи відповідні гелі
 • Профілактика також включає достатнє споживання білка, який забезпечує нормальний стан кісток
 • Переконайтеся, що ви споживаєте достатню кількість мікроелементів. Деякі вітаміни та мінерали можуть підтримувати оптимальний стан кісток та вироблення колагену.

Корисні вітаміни та мінерали:

Вітамін С

Вітамін С відомий своїм антиоксидантним ефектом і здатністю підтримувати нашу імунну систему. Крім того, він оптимізує вироблення колагену, життєво необхідного для нормальної роботи судин, кісток, хрящів, ясен, шкіри та зубів. Це також допомагає нам зменшити втому і виснаження та сприяє кращому засвоєнню заліза.

Вітамін С природним чином міститься у ферментованій капусті, фруктах, овочах та картоплі, що робить їх важливим джерелом вітаміну С.

Вітамін D

Ми всі пам"ятаємо, що в дитинстві нам казали їсти достатню кількість кальцію та вітаміну D, щоб підтримувати розвиток наших кісток. Цей вітамін також необхідний для нормальної роботи імунної системи. Менш відомим ефектом є здатність підтримувати нормальне функціонування м"язів (зміцнює їх). Вітамін D міститься в рибі, яєчному жовтку та інших продуктах харчування, часто збагачених вітаміном D, таких як молоко, соєве молоко або окремі злаки. Наша шкіра також здатна завдяки сонячним променям UVB виробляти вітамін D3.

Кальцій

Як уже згадувалося, кальцій необхідний для нормального стану кісток і зубів. Він також допомагає запобігти втраті мінералів з кісток у жінок після менопаузи, оптимізує м"язові функції та підтримує нормальний енергетичний обмін. Кальцій в природі міститься в молоці та молочних продуктах, маку, деяких бобових, горіхах та насінні.

Мідь

Важливість міді для нашого організму не така відома, оскільки більшість населення не страждає від її нестачі. Тим не менш, добре знати, що мідь допомагає нам підтримувати сполучну тканину, оптимізує транспорт заліза в нашому тілі та захищає клітини нашого організму від окисного стресу. Мідь в природі міститься в кишечнику, м"ясі, крупах, рибі або в шоколаді.

Завдяки зміцненню здоров"я та збереженню природної краси і молодості лікарі можуть використовувати у раціоні колаген 1-го, 2-го та 3-го типів.

1-й тип - потрібен для усіх клітин людського тіла. Основною функцією є збереження еластичності тканини, забезпечення водного балансу та засвоєння макро- та мікроелементів. Його використовують для зміцнення кісток, сполучних тканин та збереження якості дерми

2-й тип - виступає у ролі лікарського засобу для сухожилля та суглобів, застосовується при запальних процесах

3-й тип - як правило, він зустрічається у поєднанні з першим типом колагену і важливий для еластичності та пружності шкіри, кровоносних судин та тканин серця. Дефіцит колагену 3 типу значно підвищує ризик розриву судин і в окремих критичних випадках багаторазово збільшує ризик смертельної небезпеки.

Тваринний колаген, купити який можна в Києві та інших містах України, - це доступний та найпопулярніший вид колагену. Його корисні властивості були підтверджені під час проведення ряду досліджень, у тому числі і з залученням добровольців. Протягом багатьох років він застосовувується у косметології та медицині. Він відрізняється такими якостями як:

 • високий показник засвоєння при використанні в якості БАД
 • низький рівень засвоєння при всмоктуванні через дерму (великий розмір молекули)
 • прості умови зберігання
 • низька ціна

Риб"ячий колаген - це білок, який має найбільшу ефективність та показники засвоєння через його подібність із людським. Однак ця особливість впливає на процес його транспортування та зберігання, а також на його термін придатності. Крім того, процес його виробництва вимагає використання високотехнологічного обладнання. Все це в сукупності значно впливає на кінцеву ціну продукта.

Особливості риб"ячого колагену:

 • високий рівень засвоєння (навіть при нанесенні на дерму)
 • максимальна схожість з натуральним колагеном, виробленим тілом людини
 • стимуляція природного виробництва колагену
 • висока вартість
 • складність зберігання

Серед медиків і фахівців вважається найкращим і легко засвоюваним. Його ефективність пояснюється тим, що його мікроелементи аналогічні людським, звідси і такий відмінний вплив під час вживання. Він відмінно проникає в кров, повністю розчиняючись в ній.

© 2021, Nutrend. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.